„Matematyka jest wszędzie” ponad 100 tys. zamówień

Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce przełomową książkę „Matematyka jest wszędzie”. Właśnie zakończyła się trzecia, ostatnia edycja akcji, w której można było zamówić dla siebie jej bezpłatny egzemplarz. We wszystkich edycjach w 2018 roku książkę zamówiło ponad 104 tys. osób.
Teraz można ją pobrać jako ebooka na stronie www.mjakmatematyka.pl

Misją Fundacji mBanku jest promowanie matematyki i wspieranie inspirujących projektów edukacyjnych. Fundacja kieruje większość swoich programów do szkół i nauczycieli oraz do organizacji pozarządowych. W ubiegłym roku wydała pionierską pozycję „Matematyka jest wszędzie”, w której – zgodnie z tytułem – pokazuje matematyczny świat wokół nas. Fundacja przekazywała książkę bezpłatnie każdemu, kto zamówił ją na specjalnej stronie.

Publikacja wzbudziła wiele emocji wśród odbiorców. Rodzice szeroko komentowali ją w sieci, przekazując sobie informacje o niej i doceniając jej potencjał:

– Książka jest świetna! Zarekomendowałam ją moim koleżankom-nauczycielkom:) Będziemy z niej korzystały, by pokazać uczniom, że matematyka to nie tylko wzory – komentowała użytkowniczka jednego z portali społecznościowych.

Zainteresowanie książką komentuje Iwona Ryniewicz, prezes Fundacji: – Liczbę zamówień przyjęliśmy z ogromną satysfakcją. Sukces naszej książki pokazuje, że w Polsce jest zapotrzebowanie na nieszablonowe i nieoczywiste podejście do matematyki. Dorośli doceniają jej wagę w codziennym życiu. Wierzymy, że ten przełomowy materiał pomoże odczarować matematykę i da dzieciom impuls, by dalej ją odkrywać.

O książce
Książka „Matematyka jest wszędzie” autorstwa Mai Kramer jest inna niż pozostałe wydawnictwa dostępne na rynku. Po raz pierwszy książka o matmie nie pokazuje dzieciom wzorów i abstrakcyjnych zadań. Nie jest podręcznikiem, nie odnosi się do podstawy programowej. Jest zbiorem inspiracji, przeglądem matematyki w codziennym zastosowaniu, w życiu rodziny, w kulturze i naturze. Czytelnicy nie znajdą tu teoretycznych rozważań. Samo życie. Książka pozwala całym rodzinom aktywnie odkrywać przyjazną matematykę w codziennym życiu – w kuchni, w sklepie, na spacerze czy na wakacjach. Książka jest doceniana przez ekspertów. mBank, fundator mFundacji, otrzymał nagrodę Złotego Bankiera 2018 w kategorii działań CSR.

O autorce
Maja Krämer to absolwentka Politechniki Warszawskiej, która od zawsze chciała odczarować system edukacji i zmieniać szkoły na takie, do których dzieci biegłyby z radością, a nauka budziła ciekawość, rozwijała zainteresowania i wspierała ich najmocniejsze strony. Zawodowo związana z branżą wydawniczą. Jest autorką wielu popularnych materiałów edukacyjnych. Jej publikacje trafiły już do kilkuset tysięcy młodych czytelników. Wymyśliła i realizuje ponadto program edukacyjny e-moc.pl adresowany do uczniów w różnym wieku. Jego celem jest podsuwanie inspiracji i tematów do myślenia, o tym, o czym młodzież raczej nie dowie się w szkole: o filozofii, etyce, psychologii, komunikacji czy przestrzeni publicznej. Jest autorką książki „Układanka. Polska nieoczywista”, która była specjalnym podziękowaniem dla wolontariuszy za zaangażowanie w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2018 roku.

Źródło: mBank

Autor:Redakcja

Redakcja portalu e-bankowe.pl do której należą entuzjaści finansów, każdego dnia zagłębiający tajniki produktów finansowych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o